אקטיביזם בזקנה

קורסים משלבי עשייה

החוג לגרונטולוגיה וסיעוד

פרופ' איסי דורון, ד"ר מעין אגמון

שנתי | 4 נק"ז

נושאי לימוד

התבוננות בחוויית הזקנה כפי שהיא באה לידי ביטוי אצל תושבי השכונות המעורבות בפרויקט הדגל, תופעת ה"גילנות", זקנה בראי המשפט, גילנות והבניה חברתית של הזיקנה, מערך השירותים החברתיים והזכויות הסוציאליות של זקנים בישראל, פעילות גופנית וחשיבותה בזקנה, נגישות השירותים לזקנים ועוד.

עבודה בקבוצות הכוללת יזום, תכנון וביצוע של פרויקטים בקהילה. הפרויקטים מוצגים בפני המשתתפים, הארגונים השותפים בקהילה וסגל הקורס.

פעילות חברתית

הפרויקט שלנו עסק בתחום של זכויות לאחר פרישה. לקחנו נושאים שלא היו נגישים וזמינים ותרגמנו אותם לעברית וערבית, לאחר שהתייעצנו עם מומחים ואחראים על הנושא מטעם העירייה. לאחר מכן עברנו במועדוני קשישים והעברנו להם הרצאות עם כל המידע. בהמשך היו מצלצלים אלינו לבקש עוד הרצאות ומידע נוסף, זה הוכיח לנו עד כמה הנושא חשוב וכמה אנשים זקוקים למידע הזה. הפרויקט שיפר את היכולות שלי גם בתחום האישי, כך למשל יכולתי לסייע לאבא שלי במיצוי הזכויות שלו. גם העבודה עם הפעילים הייתה מעניינת, הם מאד אקטיביסטים.

הויידה אבדאח

פרויקט הנגשת מידע על זכויות לאחר פרישה

מהתקשורת

הזכות לא ליפול באוטובוסים

משתתפות הקורס, חנה מורג וסילבי אקרמן, מספרות בתכנית "העולם הבוקר" על הפרויקט שיזמו במסגרת הקורס עבור קידום זכויותיהם של קשישים לנסיעה נוחה ובטוחה בתחבורה ציבורית

טעימה מהקורס